Piłka nożna Zapasy Tenis stołowy Karty

Grappling

IV Mistrzowstwa Polski BJJ

W dniach 22-23 lutego 2014 roku w hali widowiskowo - sportowej w Luboniu odbyła się czwarta edycja Mistrzostw Polski BJJ NO GI. Relacja naszych zawodników z tego wydarzenia znajduje się tutaj.

Puchar Polski No Gi CBJJ w Luboniu 5.10.2013 r.

Dnia 5 października odbyła się jedna z większych imprez grapplingowych w naszym kraju

czyli Puchar Polski Brazylijskiego Jiu Jitsu w formule NO GI.

 


W naszym kraju cyklicznie mają miejsce zawody rangi Mistrzostw Polski 2 razy w roku

w formule GI (zawodnicy walczą w kimonach) oraz No Gi (zawodnicy walczą w koszulkach

i spodenkach). Analogicznie rozgrywane są także 2 Puchary Polski Gi i NoGi.

 

Puchar Polski BJJ No Gi został zorganizowany w Luboniu koło Poznania przez jeden

z większych Team-ów Brazylijskiego Jiu Jitsu w Polsce, którym jest Alliance Jiu Jitsu. Z uwagi na dużą przydatność zapaśniczej bazy w formule bez kimon, wśród 439 zawodników na Puchar do Lubonia zawitała czwórka zawodników KS Gwiazda Bydgoszcz. Nasz klub reprezentowali kolejno w kategorii białych pasów do 73,49 kg: Adrian Leśniak, Tomasz Nowak, Łukasz Solarski, natomiast w kategorii 85,49 kg reprezentował nas

Jakub Wojtkowiak.

 

  

Od lewej: Tomasz Nowak, Łukasz Stolarski, Adrian Leśniak, Jakub Wojtkowiak.

 

 

Jako pierwszy walczył Jakub Wojtkowiak, a jego rywalem był zawodnik z Poznania. Kuba od pierwszych sekund szukał sprowadzenia przeciwnika do parteru. I tak po upływie niespełna 20 sekund idzie po nogę rywala. Ten stosuje obronę, lecz Kuba nie daje za wygraną

i w efekcie sprowadza poznaniaka do parteru obejmując prowadzenie. W dalszych sekundach przeciwnik wciąga w gardę naszego zawodnika, wykonuje przetoczenie do dosiadu. Jakub podczas tej walki 2-krotnie wychodzi z zagrożonej pozycji, jednak są to akcje niepunktowane, w konsekwencji przegrywa na punkty.

 

Jako drugi do walki wychodzi Adrian Leśniak. Wykonuje sprowadzenie zawodnika Gold Team Polska, ale jednocześnie wpada w duszenie gilotynowe i przegrywa przed czasem przez poddanie.

 

Nasz trzeci zawodnik Łukasz Stolarski po długiej walce w stójce ląduje na macie, gdzie

zawodnik klubu MMA Stalowa Wola wyciąga dźwignie na łokieć i tym samym zmusza Łukasza do poddania się.

 

Ostatni z naszej ekipy wychodzi na matę Tomasz Nowak, który odnosi pierwszą wygraną dla Gwiazdy Bydgoszcz pokonując rywala z Poznania na punkty. Druga walka Tomka zaczyna się niczym gra w szachy - Tomek i jego rywal czekają na popełnienie błędu jednej ze stron. Ostatecznie przeciwnik Tomka myli się lądując w parterze w niekorzystnej dla niego pozycji. Nasz zawodnik szybko wykonuje obejście za plecy, gdzie próbuje duszenia zza pleców, jednak w ferworze walki obraca się na własne plecy, podpina duszenie trójkątne nogami, a po kilku sekundach przeciwnik poddaje się.

 

 

Tomek wykonujący duszenie trójkątne

 

 

Mamy drugą wygraną i co więcej - przez poddanie. Trzecia walka Tomka toczy się

o brązowy medal Pucharu Polski. Co ciekawe, rywal pochodzi z bydgoskiego klubu Rio Grappling. Nasz zawodnik niestety przegrywa ten bój. Pozostali nasi reprezentanci oglądając to starcie i zaciekle kibicując Tomkowi, niedowierzają swoim oczom. Tracimy szanse przyjazdu do Bydgoszczy z brązem.

 

Na końcu chcielibyśmy podziękować wszystkim zawodnikom

za ducha walki, który pokazali w Luboniu

oraz godne reprezentowanie naszego klubu.

 

Życzymy sukcesów na macie !!!!